Njoki me rikota dhe spinaq

Pjatë perfekte për një darkë të lehtë. Erdhe në vëndin perfekt për të zbuluar receten e shijeve Italiane, Ku ka më mirë sesa me një pjatë rikota të bërë vetë dhe njoki me spinaq? Po ju tregojmë një recetë me një shije të jashtëzakonshme për të mahnitur këdo që do e provoje këtë pjatë! Njoki […]

Hambuger të shuar në birrë

Nëse ju pëlqejnë hamburgerat atehere kjo recetë është ajo që ju mungonte për të zbuluar një shije të paharrueshme. Harrojeni hamburgerin klasik me panine, ky hamburger që po ju tregojmë sot ka një shije fantastike, kjo gjë falë përzierjes së bazuar në mish të grirë, vezë, djathë parmiggiano dhe erza aromatike të përdorura në vend […]

Ratatouille perimesh me vezë të skuqur

Me origjinë nga Provence, ratatouille perimesh është një pjatë tipike e kuzhinës të thjeshtë, e cila e ka marrë emrin nga gjesti i “përzierjes” së perimeve të ziera. Për këtë variant super të shëndetshëm kemi zgjedhur shumë perime të mira dhe sigurisht vezë, të pasura me proteina dhe të shijshme për ti bërë lehtësisht në […]