Markat Tona

Lettere Dall' Italia

Çdo produkt ka histori të lidhur me origjinën dhe territorin e tij. Tradita në përpunimin e lëndëve të para, kultura dhe puna i kanë shndërruar këto histori në ekselencë të vërtetë. Për ditëlindjen e 25-të, MD dëshironte të sillte këto ekselenca të territorit italian për të gjitha dyqanet. Ejani dhe zbuloni linjën e re Lettere dall'Italia: një përrallë e shijeve tërësisht italiane.

Bio

Në përputhje me tendencat aktuale të tregut, linja Bio është krijuar për ata që duan të ndjekin një dietë të shëndetshme dhe natyrale pa sakrifikuar shijen. Produktet e linjës organike prodhohen tërësisht duke përdorur bujqësi organike e cila pasqyron ciklin natyror të të korrurave dhe kontribuon në restaurimin natyral të ekosistemit. E gjithë linja organike i nënshtrohet kontrolleve të vazhdueshme nga organizmat certifikues të cilët garantojnë respektimin e standardeve. Linja jonë fillon nga departamenti i fruta-perimeve dhe përfshin pothuajse të gjithë sektorët e ushqimit.

Cliosan

Për të shijuar diellin në siguri të plotë, MD ka krijuar linjën ekskluzive të kremrave të diellit Cliosan. Produkte të çertifikuara dhe të testuara dermatologjikisht për të siguruar mbrojtje maksimale ndaj rrezeve UVA dhe UVB, kremrat e diellit Cliosan janë të dizajnuara për nevojat e të gjitha llojeve të lëkurës, nga lëkura delikate e fëmijëve deri tek lëkura tashmë e nxirë. Zgjidhni kremin e përsosur të diellit për ju dhe familjen tuaj nga të gjithë gamën dhe mos humbisni asnjë ditë me diell.

Vivo Meglio

Përjetoni lehtë shijen, me linjën ekskluzive Vivo Meglio nga MD. Një linjë produktesh të krijuara për të sjellë mirëqenie në tryezën tuaj, veçanërisht të përshtatshme për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar. Një asortiment gjithnjë në rritje për të kënaqur nevojat e një konsumatori të vëmendshëm dhe kërkues, i cili dëshiron të kombinojë shijen dhe mirëqenien, cilësinë dhe komoditetin.

Botanika

Për kujdesin personal dhe higjienën, zgjidhni cilësinë dhe natyralitetin e linjës Botanika, ekskluzivisht nga MD. Një përzgjedhje e kujdesshme e kremrave të bukurisë për kujdesin e trupit, nga kremrat idealë hidratues për të gjithë familjen, deri tek ato të specializuara për femrat më kërkuese, të cilat kërkojnë një produkt cilësor me çmimin e duhur. Bukuria dhe kujdesi për veten me Botanikën është sigurisht në dorën e të gjithëve. Gama prodhohet në laboratorë me rëndësi parësore në sektorin e kozmetikës, duke e bërë cilësinë e produkteve Botanika produkti më i shitshëm i departamentit të "kujdesit personal" të MD.

Piccolino Baby

Një linjë e plotë dhe e garantuar për të ushqyerit, kujdesin dhe higjienën e fëmijës suaj

Malga Paradiso

Bota e qumështit në të gjitha format e saj. Produkte që garantojnë freski dhe autenticitet çdo ditë në - tryezën tuaj

La Fattoria

Mish të pjekur në feta, feta ose produkte gjysëm të gatshme të lidhura si me traditën e madhe italiane ashtu edhe me më shumë shije ndërkombëtare, të ofruara në pako praktike dhe të përshtatshme që kursejnë freski.

Ca Bianca

Për të ngacmuar ose për të përgatitur kurset tuaja të para. Një linjë makaronash të freskëta dhe zëvendësues buke që plotësojnë të gjitha nevojat.

Le Bon

Një gamë e gjerë produktesh të ëmbla për të kënaqur të gjithë ata që kanë një dhëmb të ëmbël

Gustavo

Të gjitha të mirat e domates. Nga salca te salcat kryesore të traditës italiane, deri te kremrat e gatshëm

Pasta Reale

Një gamë e gjerë makaronash me bollgur ose vezë, nga format tradicionale deri tek ato më të përpunuara.

Manu Sol

Drithërat e mëngjesit në formate të ndryshme duke përfshirë bare, fraktura dhe një linjë të plotë frutash të thata

Pasticceria del Centro

Linja jonë e ëmbëlsirave artizanale me produkte të dizajnuara për raste të veçanta, ëmbëlsira dhe pasta të shijshme të përshtatshme për çdo moment

Jocker Snack

Snacks të shijshme dhe të shijshme të krijuara për t'u shijuar vetëm ose në shoqëri

Viviland

Nga më klasikja tek më e shijshmja. Linja e pijeve joalkoolike dhe lëngjeve Viviland kënaq shijet e të gjithë familjes

Le Specialita di Beppe

Një shumëllojshmëri e madhe ushqimesh të ngrira për t'u shijuar si ushqime të gatshme, pica, akullore ose për t'u përgatitur si perime dhe peshk i freskët

DAT 5

Për të siguruar higjenën dhe pastërtinë e shtëpisë tuaj. Linja e produkteve moderne e krijuar me formulimet më të mira

Reggia

Nga mocarela tek djathrat më të përpunuar, linja Reggia përmban të gjitha të mirat e djathrave klasikë të traditës italiane

La fattoria del cavaliere

Erëza të freskëta gastronomike të gatshme për të shijuar përgatitjet tuaja, salcat pesto, arra me djathë ose sallata të shijshme gastronomike

Karisma

Parfumet dhe aromat tregojnë historinë e kësaj linje, nga pija kryesore e traditës italiane, kafeja, deri te përgatitjet më të larmishme të mëngjesit

Alba Claridge

Të gjitha aromat dhe shijet e natyrës të mbyllura në çajra të shijshëm dhe çajra bimorë të gatshëm për t'u shijuar në çdo kohë

Mondella

Nga varieteti kryesor për përgatitjen e rizotove "Carnaroli" deri te varietetet më ndërkombëtare si basmati

Cucina e Sapori

Gjithçka që ju nevojitet për të shijuar pjatat tuaja. Erëza, erëza dhe erëza, nga më tradicionalet tek më ndërkombëtaret

Campania del Panettieri

Snacks të shijshme të përshtatshme për çdo shije dhe për çdo moment të ditës

Gustavo

Mirësia e bishtajoreve dhe drithërave të ofruara si të freskëta në kanaçe apo xhami ashtu edhe të thara gati për t'u përdorur për çdo lloj përgatitjeje

Jolie

Bota e turshive dhe turshive nga më klasiket si ullinjtë, angjinaret, kërpudhat e deri tek preparatet më të përpunuara si p.sh. preparatet për sallata apo meze perimesh

Poseidon

Peshk i konservuar në të gjitha format e tij, në vaj ose natyral. Të gjitha të mirat e detit gati për të shërbyer në tryezë

Valsolata

Konserva pule ose viçi gati për t'u shijuar në tryezë

Gioie

Mirësia e frutave të disponueshme në çdo kohë të vitit. Nga reçelrat më klasikë tek frutat në shurup

Gioie di terra

Të gjitha të mirat e një prej përbërësve kryesorë të traditës italiane, kërpudhave, nga varietetet më klasike deri tek ato më të çmuara si kërpudhat porcini

Fra Olivio

Një nga përbërësit më të vjetër gati për të shoqëruar përgatitjen e pjatave tuaja. Ekstra e virgjër ose normale me një ngjyrë ari të pagabueshme

Semi

Linja e vajit të farës ideale si për erëza ashtu edhe për skuqje, në paketa praktike

CiokoNut

Kremrat e shijshëm të përhapur nga më klasikët tek më origjinalët

La dolce

Snacks të shijshme të përshtatshme për çdo shije. Nga ato idealet për të vegjlit deri tek ato më të përpunuara për të rriturit

Cammy

Bota magjike e ëmbëlsirave në të gjitha format e saj, klasike, e mbushur apo me gaz, ka diçka për çdo shije

Doni

Princi magjik për produktet që lidhen me festat e Krishtlindjeve dhe të Pashkëve

Happy Fresh

Linja Happyfresh përfshin të gjitha pijet e gazuara, nga më klasiket deri tek ato më fantastike

Casado

Rifreskohu me pije nga linja Casato, nga çajrat klasikë të pjeshkës dhe limonit deri te pijet origjinale si ato tropikale

Soreto

Verërat e tryezës gati për t'u pirë në shoqëri ose për të hijezuar pjatat tuaja

Carintina

Për dashamirët e birrës klasike dhe recetave më origjinale

Otwald

Për adhuruesit e birrës

Hoffernbran

Birra e ofruar në formate me çmime klasike pa sakrifikuar shijen

Pals Strong

Birrë për adhuruesit e shijeve të forta

Floa

Bota e absorbueshmërisë në 360°, nga pecetat dhe shamitë klasike deri te roletë praktike me shumë qëllime

Florean

Parfumoni shtëpinë tuaj me freskuesit e ajrit Florean të ofruar në variante të ndryshme, nga spërkatjet klasike deri tek freskuesit elektrikë më modernë të ajrit

Danty

Gjithçka që ju nevojitet për të dezinfektuar tërësisht shtëpinë tuaj, pastrues universal, parcela alkoolike dhe pastrues tualeti

Lampo

Linja e rrufesë përfshin të gjithë aksesorët e nevojshëm për pastrimin e shtëpisë tuaj

Cliosan

Të gjitha produktet që lidhen me higjienën personale si për trupin ashtu edhe për flokët. Në formate praktike, ideale si për familjet ashtu edhe për udhëtarët

Be

Gjithçka që i duhet një mashkulli për t'u kujdesur për veten, xhel dushi, pas rroje, kremra për fytyrën dhe deodorantë

Jervis

Linja që përfshin produkte të higjienës personale të ofruara në formate familjare

Zed

Linjë që përfshin të gjitha produktet që lidhen me higjienën orale

Seril

Markë që përfshin të gjithë linjën e produkteve për thithjen dhe mosmbajtjen femërore